


| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 750 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 750 V |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast-Acting Fuse |
| Current Rating | 80 A |
| Color | White |
| Size | 44.00 mm x 17.70 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
